AWARIA NOCNA – POZOSTAŃ W BEZPIECZNYM MIEJSCU W OCZEKIWANIU NA FIRMĘ HOLOWNICZĄ.

AWARIA NOCNA – POZOSTAŃ W BEZPIECZNYM MIEJSCU W OCZEKIWANIU NA FIRMĘ HOLOWNICZĄ.

Zepsucie się na poboczu drogi jest zawsze bolesnym doświadczeniem, a zepsucie się w środku nocy zwiększa ten stres. Ciemność zmniejsza widoczność, więc awaria w nocy może być niebezpieczna. Przed wezwaniem lawety, można podjąć pewne środki ostrożności, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drodze.

Światła awaryjne

W przypadku problemów z samochodem, pierwszą rzeczą, którą kierowcy zazwyczaj robią, jest zwolnienie prędkości. Podczas gdy inni kierowcy mogą zauważyć Twoją prędkość w ciągu dnia, bardzo trudno jest oszacować, jak szybko Twój samochód porusza się w nocy. Może to spowodować kolizję z pojazdem jadącym z tyłu. Z tego powodu ważne jest, aby włączyć światła awaryjne w momencie, gdy zauważysz coś dziwnego w funkcjonowaniu samochodu. Światła awaryjne sygnalizują innym kierowcom, że nie poruszasz się z typową prędkością i należy zachować ostrożność.

Zjechać z drogi.

W razie awarii należy zjechać jak najbardziej z drogi. Pojazdy znajdujące się na poboczu drogi mogą zostać uderzone, szczególnie w nocy. Całkowite zjechanie z drogi zmniejsza to ryzyko i zwiększa poziom bezpieczeństwa.

Zaznacz swoją lokalizację

Podczas jazdy nocą, trudno jest wskazać pobliskie punkty orientacyjne, które mogą pomóc firmie holowniczej znaleźć Twoją pozycję. Na szczęście, nowoczesna technologia pozwala nam sprawdzić pozycję na GPS, dzięki czemu można dokładnie określić swoją lokalizację. Dokładny znacznik kilometrów, w którym się znajdujesz, można określić, dzwoniąc do lawety.

Zadzwoń po pomoc

Podczas gdy w razie wypadku konieczne jest wezwanie policji, niektórzy nadal mogą chcieć zadzwonić pod numer 112. Boczna część drogi w ciemnościach nocy może wydawać się niebezpieczna i się nie mylisz, skontaktuj się z policją, aby powiadomić ją o swojej sytuacji. Jeśli nie uznasz za konieczne zadzwonienie na policję, zadzwoń do lawety po transport lub pomoc drogową.

Wyjście od strony pasażera

W nocy widoczność jest słaba, co może sprawić, że wysiadanie z samochodu stanie się niebezpieczne. Nawet jeśli droga wydaje się prosta, wyjście z samochodu po stronie kierowcy może być śmiertelnym błędem. Na przykład, możesz potknąć się podczas wysiadania i nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby wstać i zejść z drogi, zanim najedzie inny samochód. W miarę możliwości należy wyjść z samochodu drzwiami bocznymi pasażera. Jeśli nie jest to możliwe i czujesz, że Twój samochód znajduje się w bezpiecznej odległości od drogi, pozostań w samochodzie aż do przyjazdu lawety.

Światła odblaskowe lub latarki

W przypadku awarii samochodu ważne jest posiadanie zestawu awaryjnego z latarkami lub trójkątami odblaskowymi. Po przejechaniu na pobocze drogi i wyjściu przez boczne drzwi dla pasażera, nadszedł czas, aby się uwidocznić. Umieść latarkę lub trójkąt odblaskowy zarówno w pobliżu pojazdu, jak i w odległości 30 metrów za i przed samochodem. Zaalarmuje to innych kierowców, policję i firma lawetową o Twojej obecności.

Zadzwoń do odpowiedniej lawety.


Jeśli Twój samochód ulegnie awarii w ciągu dnia lub nocy, będziesz potrzebował solidnej lawety, aby Ci pomogła. Staranny serwis lawetowy składa się z najlepszych specjalistów w zakresie holowania, transportu, naprawy i ratownictwa. Wszyscy nasi kierowcy są przeszkoleni i certyfikowani we wszystkich aspektach holowania i naprawy, aby spełnić wszystkie Twoje potrzeby. Następnym razem, gdy Twój samochód zepsuje się na poboczu drogi, skontaktuj się z nami w celu uzyskania szybkiej, profesjonalnej obsługi.

Powiązane posty

Napisany przez Tomasz Fankowski | 16 lipca 2018
Lepiej jest posiadać firmę holowniczą dostarczającą paliwo, gdy jesteś z dala od stacji benzynowej.
Naprawdę irytujące może być brak paliwa na drodze, szczególnie w miejscu, gdzie tankowanie samochodu może być trudne. Kiedy zabraknie paliwa, narażasz się na wypadek samochodowy, szczególnie jeśli zdarza się to...